Elektronik Sigara Atomizeri Nasıl Temizlenir

Elektronik sigara yurtdışında oldukça ilgi gördü. 2004 yılı itibariyle yurtdışından sipariş yoluyla getirtilen elektronik sigaralar şu anda Türkiye’de internet aracılığıyla müşterilerine kavuşuyor. Elektronik sigara, normal sigaradan çok daha güvenlidir. Zararlı madde içermez ve nikotin ihtiyacını karşılar. Elektronik sigara da kullanıcının ağzına ve akciğer ulaşmadan önce, cihaz tarafından buharlaştırılan nikotin bulunmaktadır. Bu nikotinin seviyesi tamamen kullanıcının arzusuna bağlıdır. Eğer sıkı bir sigara tiryakisiyse yüksek dozda nikotinden elektronik sigarayı içmeye başlayabilir. Elektronik sigara, sigara bağımlılığını azaltmak ve ortadan kaldırmak için çok etkili bir yoldur. Günümüzde birçok kişi elektronik sigara sayesinde sigarayı bırakmaktadır. Elektronik sigara kullanım itibariyle çok kolaydır ancak belirli aralıklarla parçalarının temizlenmesi gerekmektedir.

Elektronik sigara atomizer, pil ve batarya içeren bir kit ile elinize ulaşır. Atomizer, elektronik sigaranın iç parçalarından biridir. Belirli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Tüy bırakmayan bir bezle atomizer adaptörü silin. Pil ile atomizer arasındaki bağlantı noktalarının arasında bulunan nem, toz veya diğer parçacıkların kaldırılmasını sağlamak temizliğin ana amacıdır. Elektronik sigarayı şarj ettiğinizde aradaki bu bağlantı noktalarında bulunan herhangi bir toz veya nem elektronik sigaranızın bozulmasına neden olabilir. Atomizer içinde olabilecek toz parçalarını temizlemek için iki ucundan atomizerin içine üfleyin. Yaklaşık 10 dakika boyunca alkol bazlı solüsyon bir kase içinde atomizeri bekletin. Bu şekilde tükürük, kir ve tozların sertleşmesiyle oluşan kir öbeklerini parçalamaya yardımcı olabilirsiniz. Masanın üzerine tüy bırakmayan bir bez serin. elektronik sigara‘nın atomizerini bu bezin üzerinde temizleyin. Atomizerin pilli tarafı üste gelecek şekilde masanın üstüne koyun. Elektronik sigaranızın atomizeri kururken dik kalmalıdır. Atomizerin kuruması yaklaşık iki üç saat sürecektir.

Elektronik sigaranın parçalarının, elektronik sigaranın düzgün çalışması için tamamen kuru olması gerekmektedir. Kullanım sırasında atomizeri temizlemeye çalışmayın.

Sizde kendinize göre bir elektronik sigara modeli için http://www.elektroniksigara.com/ adresini ziyaret edebilir ve elektronik sigara siparişi verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Elektrikli Sigara Sitesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın